<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=185459" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Мъж с инвалид...

Нова Зеландия отказа да продължи мача с Катар заради расистко изказване

20 Юни 2023
0 138

Националният отбор на Нова Зеландия прекрати приятелския мач с Катар заради расистко изказване, съобщава “Дневник”.

Тимът отказал да излезе на терена за второто полувреме, след като, според новозеландците, катарски играч отправил расистка обида към защитника на “Ол Уайтс” Майкъл Боксъл.

Срещата се проведе в понеделник вечер в Австрия.

Предполагаемата ситуация, довела до прекратяването на мача.

Расистки скандал и нова загуба за “Реал” Мадрид (видео)

Расистката обида беше чута от няколко новозеландски играчи, включително и от Боксъл“, се казва в изявлението на Новозеландската футболна централа (NZF).

Нова Зеландия водеше с 1:0 след гол на Марко Стаменич в 16-ата минута. Инцидентът е станал малко преди края на първата част. Съдията Мануел Шутенгрубер проведе дълъг разговор с капитана на Нова Зеландия Джо Бел и скоро след това даде сигнал за почивка.

“Не бяха предприети никакви официални действия. Oтборът се съгласи да не излезе за второто полувреме на мача.”, заявиха от NZF в социалните мрежи.

“Очевидно двама играчи си размениха думи и ние не знаем кой е бил първи и кой втори. Това е само между тях.“, коментира треньорът на Катар Карлош Кейрош.

Футболната асоциация на Катар съобщи единствено, че съперникът Нова Зеландия е решил да се откаже от мача, но без да дава подробности.