<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=229688" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Христо Ивано...

Още медали за България от Европейското по лека атлетика за хора с интелектуални затруднения (видео)

15 Юни 2024
0 105

Още медали за България от Европейското по лека атлетика за хора с интелектуални затруднения. 4 златни и един бронзов медал спечелиха българските състезатели във втория ден на състезанието, което се провежда в град Упсала, Швеция.

До момента българските спортисти са завоювали 5 златни и 1 бронзов медал, информира БНР.

Шампионът в спринта на 100 метра Александър Асенов прибави в актива си още две титли след като триумфира в трибоя и в дисциплината дълъг скок. В трибоя състезателят на Харалампи Георгиев и Бойка Петкова спечели златото с актив от 847 точки, а в дългия скок триумфира с 3 метра 98 сантиметра.

Радена Ангелова пък показа, че е най-бърза в Европа в дисциплината 1500 метра спортно ходене. Тя спря хронометрите на 13 минути 20 секунди 87 стотни. Нашето момиче извоюва бронзово отличие в трибоя. Събра актив от 468 точки. Завърши на 4-то място в хвърлянето на копие с постижение на 10 метра 39 сантиметра.

С титла от Швеция ще се прибере и Боян Вандов. Той стъпи на първото място в мятането на диск като изпрати уреда на 13 метра 24 сантиметра. Спортистът от Федерация Адаптирана физическа активност – България с председател Слав Петков завърши на призовото 6-то място в хвърлянето на копие с резултат от 9 метра и 2 сантиметра.