<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=219537" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: За загубата и...

Отпуснатите 40 милиона лева не са достатъчни за възстановяването от наводненията по Черноморието (видео)

07 Март 2024
0 66

Отпуснатите 40 милиона лева не са достатъчни за възстановяването от наводненията по Черноморието. Мина половин година от разрушителното бедствие, което сполетя община Царево, а резултатите по укрепването на инфрастуктурата са минимални.

Пропадна мост на пътя Царево – Ахтопол (видео и снимки)

Вчера (6 март) заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Найденов инспектира работата по възстановяването на мостовото съоръжение на главния път за гр. Ахтопол. По по него минава целият трафик на юг от Царево и е основна връзка с Ахтопол, Синеморец и Резово. Мостът пропадна по време на унищожителните наводнения от 5 септември миналата година.

Правителството ще отпусне 40 милиона лева за възстановяване на Царево

Кметът на Царево Марин Киров все пак заяви, че е спокоен за предстоящия летен сезон. „Мост към Южното Черноморие ще има”, заяви той пред NOVA. Киров уточни, че до края на април се очаква съоръжението да е завършено.

Отпуснатите 40 милиона лева не са достатъчни за възстановяването от наводненията по Черноморието (видео)

„През декември държавата отпусна 40 млн. лв. за няколко градски моста и за спешен ремонт на два язовира над село Лозенец. Средствата не са достатъчни. Нуждаем от още около 35 млн. лв.”, заяви кметът на Царево.

Той уточни, че ремотът на градските мостове е възпрепятстван по редица причини. Някои от тях попадат в частни имоти, за което предстоят разговори със собствениците.

Коментарът на “Господарите”

Припомняме, че на 5 септември тази година поройни дъждове причиниха бедствено положение и множество наводнения по Южното Черноморие. Река Велека преля, наложи се евакуация. За съжаление, имаше и загинали.

Наводненията в Царево ни напомниха, че сами съсипваме природата си. Издават се разрешителни за “санитарна сеч”, а тя се оказва далеч по-сериозна от “санитарна”. Цели горски масиви изчезват, за да се появят на тяхно място широки пътища към широки хотелски комплекси на първа линия в разрез с всички български и европейски закони. А собствениците си плащат, където трябва, съответно институциите грижливо затварят очи пред поредните безумия. 

Спомняте си, че преди година в наше разследване за пореден път показахме как се маркират дървета с фалшиви марки, за да изглежда изсичането им законно:

Разкрихме брутална незаконна сеч край Ихтиман и Елин Пелин (РАЗСЛЕДВАНЕ)

Как от “Експрес 79” отговориха на обвинението за извършване на незаконна сеч край Ихтиман (РЕПОРТАЖ)

Незаконна сеч, изчезващи дървета и слепи институции и в Копривщица (РАЗСЛЕДВАНЕ)

Кметът на Бели Искър показа ужасяваща незаконна сеч край Самоков (РАЗСЛЕДВАНЕ)

Вероятно си спомняте и как преди години горски от Айтос беше уволнен, защото опитал да спре незаконна сеч в района:

Господарите притиснаха с въпроси шефа на Горското в Айтос

Вместо да се затегнат мерките срещу незаконната сеч с оглед на бедствията, които ни сполитат все по-често, изглежда институциите нямат никакво намерение да се задействат. Затова ние като общество трябва да ги накараме да го направят. Стига толкова посегателства над природата и “инвестиции” със спорна законосъобразност!

Отпуснатите 40 милиона лева не са достатъчни за възстановяването от наводненията по Черноморието

Прочети повече Прочети малко

Коментари

Реакции