<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=226083" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

12 Май 2024
0 147

Радостта на Лудогорец доведе до “изкъпване” на треньора им. Играчите прекъснаха интервюто на Георги Дерменджиев, за да го залеят радостно с вода.

Румънски клуб освободи бивш треньор на националите и Лудогорец

Лудогорец е новият-стар шампион на България. “Орлите” победиха ЦСКА с 3:1 у дома и вече на практика са шампиони, печелейки своята 13-та поредна титла. Дуа откри в самото начало на двубоя, а Каранга изравни. През втората част Недялков и Дуа от дузпа донесоха успеха на домакините.

Още във втората минута Лудогорец откри, Текепетей подаде към Дуа, който се завъртя и вкара за 1:0. ЦСКА успя да изравни в 34-та минута, когато Амос Юга изведе добре Каранга, а Падт излезе да пресрещне нападателя, но той копна топката и го прехвърли за 1:1.

Радостта на Лудогорец доведе до &#8220;изкъпване&#8221; на треньора им (видео)
снимка: Gong.bg

В началото на втората част Лудогорец вкара втори гол. Тимът реши всичко в 55-та минута, когато Каранга игра с ръка в наказателното поле и първоначално това убегна от погледа на Волен Чинков, но след преглед с ВАР той отсъди дузпа. Квадво Дуа застана зад топката и не сгреши, правейки 3:1.

Веднага след вкарването на дузпата играчите на двата отбора предизвикаха истинско меле и се стигна до размяна на удари. Каранга от ЦСКА и Текпетей от Лудогорец бяха изгонени с директни червени картони. Така Лудогорец стана за рекорден 13-ти пореден път шампион на България и подобри собствения си рекорд от 12 поредни отличия. Тимът си осигури място и в квалификациите за Шампионска лига. Това е и причината футболистите да са толкова щастливи, че дори да “изкъпят” треньора си.

Следващият мач на Лудогорец е на 15 май финал за Купата на България срещу Ботев.