<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=166744" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Кристиано се ...

“Реал” се отдалечи от титлата след равенство в дербито на Мадрид (видео)

25 Февруари 2023
0 164

“Реал Мадрид” се отдалечи от титлата в испанската Ла Лига след равенство в дербито на Мадрид срещу “Атлетико”. Двата тима приключиха при 1:1.

&#8220;Реал&#8221; се отдалечи от титлата след равенство в дербито на Мадрид (видео)
източник: twitter

През първото полувреме попадения нямаше, но втората част предложи много повече интересни моменти. В 64-та минута Анхел Кореа получи спорен директен червен картон за удар без топка срещу Антонио Рюдигер.

И след тази ситуация, вместо домакините да стигнат до гол, се случи точно обратното. Хосе Мария Хименес се възползва от перфектно центриране от страна на Антоан Гризман и уругваецът прати топката в мрежата на Тибо Куртоа.

“Реал” натисна в търсене на обрат и стигна до частичен такъв. 18-годишният Алваро Родригес успя да изравни. Това е втори гол за тинейджъра в едва два мача с екипа на “кралския клуб”. Също така Алваро се превърна и в най-младия футболист, който успява да се разпише в дербито между “Реал” и “Атлети”.

5-звезден “Реал” унижи “Ливърпул” на “Анфийлд“ (видео)

Треньорът на “дюшекчиите” – Диего Симеоне пък се превърна в наставника с най-много мачове в историята на Ла Лига за един клуб. Дербито на Мадрид беше неговия 425 двубой начело на “Атлетико”.

С точката “Реал Мадрид” събира 52 точки в своя актив. Със 7 по-малко от лидера “Барселона”, но каталунците са и с мач по-малко. “Атлетико” е на четвърто място с 42 точки.