<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=175639" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Фенове в Белг...

Скандална дузпа реши аржентинското “Ел Класико” (видео)

17 Април 2023
0 131

Скандална дузпа реши аржентинското “Ел Класико”. Дербитата между отборите на “Индепендиенте” и “Расинг” винаги са с феноменален заряд. Този път двубоят предложи и много футболни достойнства и много равностойна игра. Всичко това обаче бе помрачено от скандално решение на главния съдия, повлияло значително на крайния резултат – 1:1.

Скандална дузпа реши аржентинското &#8220;Ел Класико&#8221; (видео)
Снимка: Twitter

Ситуацията се разви в 35-ата минута. При резултат 1-0 в полза на “Индепендиенте” нападател на “Расинг” се бе откъснал в опит да получи дълъг пас по въздуха от свой съотборник. Той бе съборен от защитник в червено. Това обаче се случи около 2 метра преди линията на наказателното поле. Въпреки намесата на ВАР, непозволеното влизане бе оставено като отсъждане за дузпа.

Фенове в Белгия хвърляха мъртви плъхове по съперници-инвалиди (снимки)

В последвалото изпълнение Матиас Рохас бе безупречен и отбеляза изравнителния гол. Той се оказа и решаващ за крайния изход на мача, тъй като повече попадения до края на срещата не паднаха. За “Индепендиенте” точен Мартин Каутеричио в 19-ата минута.

“Ел Класико на Авайенда” е второто най-важно дерби в аржентинския футбол след “Бока Хуниорс” – “Ривър Плейт”. Именно “Ривър” води в класирането на аржентинския шампионат след 12 кръга. “Расинг” се намира на 9-а позиция, докато “Индепендиенте” стартира сезона лошо и има само една победа в първите 12 мача, заемайки 24-ото място.

Скандална дузпа реши аржентинското “Ел Класико”