<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=213779" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Плащат милио...

След началото на европейското по ускорен шахмат три българки са в топ 20

14 Януари 2024
0 149

След началото на европейското по ускорен шахмат три българки са в топ 20. Белослава Кръстева е най-напред след първия ден на първенството за жени в Монте Карло.

20-годишната Кръстева има 4 точки след 5 изиграни кръга, предаде БТА. Тя допусна единственото си поражение във втория кръг, в който отстъпи на лидерката във временното класиране Нино Бациашвили от Грузия.

“Бяла лястовица” за златните български шахматистки (РЕПОРТАЖ)

Кръстева постигна победи в останалите си партии. Най-впечатляващата е над италианката Олга Зимина (номер 15 в стартовия списък) в петия кръг. В класирането българката разделя местата от пето до 15-о, като по допълнителни показатели засега е на 12-о място.

Антоанета Стефанова и Нургюл Салимова заемат 19-о и 20-о място с по 3,5 точки. И двете записаха по две победи и три ремита вчера. Виктория Радева, която тръгна с две победи в първите две партии, засега е с 2,5 точки на 55-о място.

България най-после отново е член на международната федерация по шахмат

В класирането Бациашвили и още три други шахматистки – Сарасадат Хадемалшариех от Испания, Юлия Осмак от Украйна и Александра Костенюк от Швейцария, разделят първото място с по 4,5 точки.

Финалът на Европейското първенство по ускорен шахмат е днес. Шахматистките ще изиграят заключителните шест кръга от турнира.