<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=228894" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Везенков се р...

Тихомир Иванов отива на финал в скока на височина на европейското първенство

09 Юни 2024
0 54

Тихомир Иванов отива на финал в скока на височина на европейското първенство. Българинът се класира, като премина квалификацията с резултат 2.21 метра.

ихомир Иванов се класира на финала в скока на височина на европейското първенство по лека атлетика в Рим. Българският състезател премина квалификацията с резултат 2.21 метра.

За финала на европейското първенство по лека атлетика в Рим се класираха общо 13 души. Преминалите височината ще се състезават везерта на 11 юни.

Пресфото – БТА снимка: Минко Чернев (ПК)

Тихомир Иванов спечели злато във Франция

Това е четвърти финал на европейско първенство на открито за плевенчанина.

В полумаратона Милица Мирчева завърши 59-а. Тя финишира за 1:16.30 час по дистанцията от 21.1 километра по улиците на италианската столица. Титлата спечели Каролине Грьовдал от Норвегия с рекорд на европейските първенства от 1:08.09 час

Финалите в скока на височина при жените са по-късно днес. Там ще видим Мирела Демирева. А в тройния скок ще участват две българки – Александра Начева и Габриела Петрова.