<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=207374" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Захари Бахар...

ЦСКА се завърна шеметно на върха в Първа лига (видео)

12 Ноември 2023
0 187

ЦСКА се завърна шеметно на върха в Първа лига, предаде Gong.bg. Отборът надви безапелационно “Крумовград” с 4:1 като гост в мач от 17-ия кръг на първенството.

Победата на ЦСКА дойде след обрат, тъй като домакините поведоха. “Червените” обаче се възползваха от грешната стъпка на “Черно море” преди ден.

Това е най-убедителната победа на тима от началото на сезона в Първа лига, като за пръв път “червените” вкарват четири гола.

Александър Колев откри за “Крумовград” в 34-ата минута на базата на “Ботев” (Пловдив), където тимът домакинства. Той се разписа след флангова атака и подаване отляво.

Етър се съмнява и в гола на ЦСКА – София (видео)

Само четири минути по-късно обаче ЦСКА изравни. Амос Юга се разписа в 38-ата минута, а ситуацията беше гледана на повторение за евентуална засада, както и нарушение в нападение на Юга.

Снимка: Боян Ботев/БТА (ПК)

След паузата “Крумовград” се прибра и допусна нови три гола, с което загуби. Християн Петров изведе ЦСКА напред в 78-ата минута, когато вкара след рикошет и разбъркване. В 83-ата минута Данило Асприля отбеляза третото попадение за червените, а крайния резултат оформи Марселино Кареасо в първата минута на добавеното време.

БФС обедини “Левски” и ЦСКА

С този успех ЦСКА излезе на върха в класирането с 38 точки, с две повече от втория “Черно море”. Трети е “Локомотив” (Пловдив) с 35, а “Лудогорец” има 33 точки. “Крумовград” записа четвърти пореден мач без победа в шампионата, което го остава на 11-ата позиция с 18 пункта.