<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=213852" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Джокович три...

Убедителна победа изпраща Вики Томова на втори кръг на Australian Open

15 Януари 2024
0 110

Виктория Томова се класира за втория кръг на Australian Open, след като победи с 6:4, 6:2 Кайла Дей от САЩ, съобщава Sportal.bg. За българката, която от днес заема рекордното в кариерата си 70-о място в световната ранглиста, това е първа победа в Мелбърн. В досегашните си три участие тя неизменно отпадаше още в първия кръг.

Следващата съперничка на Томова е поставената под номер 19 в схемата Елина Свитолина. Украинката нямаше проблеми с Тейла Престън и я елиминира с 6:2, 6:2.

Виктория Томова. Източник: facebook / Viktoriya Tomova

Джокович триумфира в мач от първия кръг на Australian Open (видео)

Първата ни ракета при жените спечели трудно откриващия гейм след няколко равенства, но после реализира пробив за 3:1. Дей можеше да направи рибрейк, но Томова удържа подаването си. След това пропусна да се доближи още повече до спечелването на сета с още един пробив. Концентрацията на българката поспадна и нейната противничка изравни при 4:4. Последваха още два драматични гейма, които отидоха на сметката на Томова. Тя реализира третия сетбол и това до голяма степен обезкуражи американката.

Само преди десетина дни Вики Томова победи Кайла Дей и на турнира в Хобарт, където стигна до четвъртфиналите.

Родната тенисистка се е изправяла два пъти срещу Елина Свитолина, като има две загуби – през 2020 година на “Били Джийн Кинг Къп” и през 2022-а в Монтерей.