<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=204092" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Вандализъм на фенове прекрати гръцкото дерби (видео)

23 Октомври 2023
0 185

Вандализъм на фенове прекрати гръцкото дерби. Нови грозни сцени помрачиха футболен празник в южната ни съседка. Срещата между “Олимпиакос” и “Панатинайкос” не завърши. Причината бе ексцесии по трибуните на стадион “Караискаки” и по-конкретно бомбичка, хвърлена по посока футболист на “детелините”.

Двата гръцки гранда, които отдавна са ожесточени съперници, играеха при равенство 1:1, преди мачът да бъде прекратен в началото на второто полувреме. Пет минути след почивката резервата на “Панатинайкос” Хуанкар започна да загрява на тъчлинията и беше ударен от фойерверк, хвърлен от публиката.

Кирил Десподов с ключов принос за успех на ПАОК (видео)

Инцидентът се случи малко след като домакините изравниха. Испанският футболист падна на земята на ръба на терена и бързо беше проверен от съотборниците си. След това играта беше спряна за около час, а играчите напуснаха терена през тунела.

Испанецът, за когото се твърди, че е загубил слуха си след удара, получи помощ на тъчлинията, а след това беше изнесен в медицинска количка. Малко след инцидента, докато на играча се оказваше помощ, от “Панатинайкос” написаха в Туитър: “Бомбичка падна върху играчите на нашия отбор, които загряват. Хуанкар е ранен на земята.”

Решението за прекратяване на мача бе съобщено на феновете по високоговорител на стадиона около 21:30 ч. местно време. Ожесточеното дерби между Олимпиакос и Панатинайкос има история на прекратявания, като например през 2019 г. Тогава съдията беше принуден да прекрати мача само няколко минути след като група от 30 фенове нападна играчите в дузпата.