<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=201590" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Близо 30 милио...

Вандализъм от феновенете на ПСЖ покрай погрома от “Нюкасъл” (видео)

05 Октомври 2023
0 180

Вандализъм от феновенете на ПСЖ покрай погрома от “Нюкасъл”. Ултрасите на ПСЖ превзеха центъра на Нюкасъл и се сблъскаха с привържениците на домакините преди мача от Шампионската лига, когато хиляди френски фенове пристигнаха на “Сейнт Джеймсис Парк”. Това не помогна на техните любимци, които бяха разгромени с 1-4.

Вандализъм от феновенете на ПСЖ покрай погрома от &#8220;Нюкасъл&#8221; (видео)
Скрийншот: X

В клипа, който се появи в X (известен преди като Twitter), се вижда как поддръжниците минават един покрай друг, а между тях има полиция и се хвърлят снаряди. Във видеото, което се разпространи преди началото на мача, се виждат редица предмети, включително бутилки и сигнални ракети, които летят във въздуха.

Ето комуникацията между реферите от скандалния мач между ”Тотнъм” и ”Ливърпул”

В друг видеоклип, който се появи в X, се вижда как един от привържениците на ПСЖ се държи агресивно и привидно нанася удар на привърженик. Феновете на ПСЖ са били ескортирани от полицаи до подходящия за гостите сектор на стадиона. Преди това обаче се случиха неприятните сцени. Феновете се отправят на шествия, които са често срещано явление в европейските гостувания на привържениците. Понякога те могат да доведат до сблъсъци между фенове на двата отбора.

В самия мач пък “Нюкасъл Юнайтед” зарадва своите фенове с доминантно представяне. Още до началото на второто полувреме тимът се откъсна с 3-0. Това стана благодарение на голове на Мигел Алмирон и Дан Бърн преди почивката. Веднага след нея Шон Лонгстаф също се разписа. За ПСЖ голът бе дело на Лука Ернандес. Крайният резултат оформи Фабиан Шер в добавеното време на мача. Така “Нюкасъл” оглави класирането в група Ф с 4 точки от 2 мача, а ПСЖ е втори с 3.

Вандализъм от феновенете на ПСЖ покрай погрома от “Нюкасъл”