<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=213099" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Ето кой стана...

Везенков игра за “Сакраменто” за първи път от началото на годината

08 Януари 2024
0 510

Везенков игра за “Сакраменто” за първи път от началото на годината. Българинът получи 21 минути в домакинството срещу “Ню Орлиънс”, което “Сакраменто” загуби със 100:133.

“Сакраменто” отнесе загуба: Везенков отново прекара малко време на паркета

Везенков завърши мача с 11 точки и 2 борби. Той беше с успеваемост 5 от 9 при стрелбата, от които 1 от 5 от тройката. Спортист №1 на България в последните две години не беше играл от 31 декември, когато получи само 3 минути срещу “Мемфис”. Треньорът Майк Браун остави Везенков на пейката в първите три мача за тази година, а българинът изгледа отстрани общо 4 от последните 5 двубоя.

“Сакраменто” пък за пореден път не намери отговор за играта на “Ню Орлиънс”, като вече има четири загуби в четири мача срещу този отбор през настоящия сезон.

Везенков игра за &#8220;Сакраменто&#8221; за първи път от началото на годината
снимка: The CCB Network

Най-ефективен за отбора беше Домантас Сабонис, който завършил с дабъл-дабъл – 17 точки и 10 борби, като направи и 6 асистенции. Кевин Хъртър също завърши със 17 точки. Звездата на “Сакраменто” Ди`Арън Фокс отбеляза само 3 точки. За “Ню Орлиънс” Си Джей Макколъм вкара 30 точки.

“Сакраменто” остава на пето място в Западната конференция с 21 победи и 14 загуби. “Ню Орлиънс” е 7-и с актив 22-15. Следващият мач на “Сакраменто” е срещу “Детройт” в сряда от 2.00 ч. българско време.