<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=223358" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Нургюл Салим...

Везенков не успя да помогне за обрат на “Сакраменто” срещу “Ню Орлиънс”

12 Април 2024
0 58

Александър Везенков отново получи шанс за игра, но неговият Сакраменто Кингс загуби от Ню Орлиънс Пеликанс със 123:135 точки в редовния сезон от NBA.

Звездата на родния спорт прекара близо 11 минути на паркета. В това време той реализира 5 точки и записа 2 борби.

С поражението Сакраменто загуби шанс да се класира в първите 6 тима за директно участие в плейофите. Загубата остави Кингс на деветата позиция и два мача преди края имат в актива си три победи по-малко от днешния си съперник.

Везенков не успя да помогне за обрат на  &#8220;Сакраменто&#8221; срещу &#8220;Ню Орлиънс&#8221;
Стоп кадър: youtube /

Везенков е разочарован от малкото шансове в Сакраменто (видео)

Най-добрият спортист на България за изминалата година започна вечерта на пейката, но още в първата част треньорът Майк Браун му гласува доверие след неубедително начало на Сакраменто. В този момент той се задържа едва 2.47 минути, в които успя да се отчете с 1 борба. След това Везенков се появи за кратко и в началото на втората четвърт.

В заключителната част от мача, в който Сакраменто продължаваше да губи в резултата, Майк Браун даде отново възможност на Везенков. Той се появи на паркета за трети път и бързо успя да отбележи 5 точки. В самия край на срещата българинът отново влезе за кратко, но обратът в този момент вече беше невъзможен.

Най-резултатен за Сакраменто бе Ди’Аарън Фокс, който отбеляза 33 точки. Домантас Сабонис записа “дабъл-дабъл” със своите 18 точки и 10 борби. За Ню Орлиънс най-резултатни бяха Си Джей МакКалъм и Зион Уилямсън с по 31 точки.