<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=207280" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Сакраменто п...

Връщането на Везенков в игра донесе победа на Сакраменто

11 Ноември 2023
0 713

Връщането на Везенков в игра донесе победа на Сакраменто, предаде Sportal.bg. Българинът се включи от пейката с ключови тройки в последната четвърт и така “кралете” победиха със 105:98 Оклахома Сити Тъндър.

Българинът остана на пейката в предишния двубой с “Портланд”. Този път Везенков престоя на паркета общо 8 минути, в които освен 6-те точки допринесе за успеха на своя отбор с една борба и една открадната топка.

Сакраменто прекъсна негативната серия, докато Везенков подпираше пейката

“Сакраменто” започна добре срещу “Оклахома” и бързо натрупа аванс. На почивката “кралете” водеха с 11 точки. В третата четвърт обаче “Оклахома” навакса изоставането си, но все пак в края “Сакраменто” все още водеше с 5. В последната част “Сакраменто” показа добра игра в защита, като направи и поредица от успешни стрелби от далечна дистанция, включително и двете тройки на Везенков, с което стигна до успеха.

Тъжна нощ за Везенков и Сакраменто

Победата срещу “Оклахома” е втора поредна за “Сакраменто” в НБА, както и първа в новия турнир, в който отборите са разделени на групи, като всеки играе срещу всеки по веднъж, а след това има директни елиминации. Полуфиналите и финалът са в Лас Вегас през декември. С изключение на финала, всички резултати важат и за редовния сезон в НБА. В групата са още “Минесота” и “Голдън стейт”.

Следващият мач на “Сакраменто” е срещу “Кливланд” на 14 ноември от 5.00 ч.