<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=225463" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Страхотни Бо...

Злато и бронз за ансамбъла по художествена гимнастика на Европейската купа в Баку

05 Май 2024
0 299

Българският женски ансамбъл спечели титлата на европейското първенство по художествена гимнастика в Баку, съобщават от Българската федерация по художествена гимнастика.

На финала в многобоя с ленти и топки българките заслужиха оценка от 68.050 точки, което ги превърна в абсолютни шампионки.

Това е трета шампионска титла за страната ни в азербайджанската столица, след победите на Боряна Калейн и Стилияна Николова.

Страхотни Боряна Калейн и Стилияна Николова с медали от Европейското в Баку

Така ансамбълът се пребори за първо абсолютно злато от далечната 1990 година в Гьотеборг (Швеция).

Сребърният медал отиде при ансамбъла на Италия с 33.700. Бронзът спечелиха представителките на Азербайджан с 29.950.

Поздравления за изключително талантливите спортистки!