<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=39110" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

КПКОНПИ си създава реалност, която да пасва на проверките й

15 Юли 2019
0 1886

Антикорупционната комисия КПКОНПИ нагажда реалността, за да пасне на проверките им. Това казва в интервю за в. "Сега" адвокат Емил А. Георгиев от инициатива "Правосъдие за всеки" по повод проверките по скандала "Апартаментгейт", които не откриха никакъв конфликт на интереси. Според него КПКОНПИ не може да продължава да съществува в сегашния си вид.

 

КПКОНПИ НЕ ОТКРИ ПРОБЛЕМ В ЕВТИНИТЕ ИМОТИ НА ЦВЕТАНОВ, АНГЕЛКОВА И ОЩЕ ПЕТИМА

 

"Бях изненадан от устрема, който беше вложен между редовете, за да се постигне съответният резултат. Навсякъде да се приеме, че няма достатъчно данни за конфликт на интереси. Имаше много смешни моменти като този с бившия зам.-министър Красимир Първанов, който, като сключвал договори, ги сключвал като физическо лице, а не в друго качество. Най-голямата трагедия обаче беше обосновката за Цецка Цачева, за която КПКОНПИ твърди, че е гласувала за измененията в ЗУТ, а след това се оказа, че тя всъщност изобщо не е участвала в това парламентарно заседание. Те дори надграждат реалността, за да им пасва достатъчно добре в предварително зададената им адженда какво да гласят техните решения, така че да ги мотивират достатъчно добре. Не разбрах също така прокуратурата да е оспорила което и да е от тези решения, макар че има това право. Ако държавното обвинение не е убедено в констатациите на КПКОНПИ и доказателствата, които са събрани, доколкото изобщо са събирани, тя има право да оспори", казва Георгиев.

 

Според него за предстоящия избор на главен прокурор може да бъде издигнат и т.нар. "граждански кандидат", който да е подкрепен от различни организации. Георгиев припомня, че от сдружение "БОЕЦ" вече са издигнали кандидатурата на следователя Бойко Атанасов. Досегашната практика показва, че кандидати, ползващи се с подкрепа от граждани, никога не събират достатъчно гласове.

 

Цялото интервю на Сега

Прочети повече Прочети малко

Коментари

Реакции