<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=37850" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Живописен ан...

Ливърпул за шести път е шампион на Европа (видео)

02 Юни 2019
0 958

Ливърпул успя да надвие Тотнъм на финала на Шампионската лига в Мадрид. Британският тим спечели тазгодишната битка с резултат от с 2:0 и с това прибави шеста титла от турнира, пише Sportal.bg.

Още във втората минута Мохамед Салах откри от дузпа, а три минути преди края резервата Дивок Ориги отбеляза второто попадение.

Предишните триумфи на “червените” дойдоха през 1977, 1978, 1981, 1984 и 2005 г. Вече само Милан (7) и Реал Мадрид (13) имат повече крайни успеха в КЕШ/ШЛ.

Иначе тимът от "Анфийлд" има и три загубени финала, като най-скорошният беше преди година. За Тотнъм пък това беше първо достигане до финал в надпреварата.

Източник: Sportal.bg