<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=179312" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Нов удар по "Б...

Драма в края спаси “Ювентус” у дома в Европа (видео)

12 Май 2023
0 129

Драма в края спаси “Ювентус” у дома в Европа. Изглеждаше, че “Севиля” ще напусне “Алианц Стейдиъм” в Торино с победа над Ювентус в първия мач от полуфинала в Лига Европа с италианските гиганти. Късният изравнителен гол обаче означава, че всичко ще се реши във втория мач следващата седмица.

Драма в края спаси &#8220;Ювентус&#8221; у дома в Европа (видео)
Juventus’ Federico Gatti, right, reacts during the Europa League soccer match between Juventus and Sevilla at Allianz Stadium in Turin, Italy, Thursday, May 11, 2023. (Tano Pecoraro/LaPresse via AP)

Гостите започнаха остро, без да имат намерение просто да седят и да поемат натиска. Лукас Окампос имаше първия шанс за Севиля в 14-ата минута, когато скочи и стреля с глава към далечната греда, но Войчех Шчесни спаси. “Ювентус” отговори с добра възможност. Костич подаде прекрасен пас към Влахович, който изглеждаше готов да вкара, но Бону направи достатъчно, за да го разсее. Сръбският нападател стреля от близко разстояние над гредата.

В 25-ата минута Севиля откри. Разви се бърза контраатака благодарение на пас от Оливър Торес към Окампос. Аржентинецът върна топката към чакащия Ен-Несири, който спокойно я насочи към вратата с по-слабия си десен крак. До края на полувремето “Юве” изглеждаше шокиран и не създаде особено големи шансове.

“Милан” спечели битката по трибуните, но “Интер” гледа към финала (видео)

Попадението на спасението дойде чак в седмата минута на добавеното време. В герой се превърна новия любимец на “черно-бялата” публико Федерико Гати. Така двата отбора пренасят спора си в Испания след седмица, където всичко ще бъде решено от мач, започващ без тим с предимство. В другия полуфинал другият италиански представител “Рома” взе минимален, но сладък аванс. “Вълците” победиха с 1-0 “Байер” Леверкузен чрез гол на Едоардо Бове в средата на второто полувреме.