<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=198996" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Ето кога ще б...

Смела България загуби драматично от Бразилия (видео)

19 Септември 2023
0 124

Женският национален отбор на България по волейбол остана на крачка от сензация и победа срещу Бразилия. Родните националки изиграха смел мач, но в крайна сметка отстъпиха с 2:3 гейма.

Поражението е трето поредно за отбора на Лоренцо Мичели и по този начин България вече няма шансове да се класира за Олимпийските игри в Париж догодина.

Турция също с категорична победа над България (видео)

Двубоят започна по-добре за бразилките, които успяха да спечелят първия гейм с 25:13. След това с появата в игра на младите дебютантки Микаела Стоянова и Маргарита Гунчева България стигна до спечелване на следващите два гейма срещу олимпийските шампионки съответно с 25:22, 29:27.

Четвъртият гейм бе драматично загубен с 21:25, а в тайбрека “селесао” показа силата си и не остави шансове на “лъвиците” затваряйки мача след 8:15.

Утре предстои мач с Япония. В първите две срещи България допусна загуби от Белгия с 1:3 и от Турция с 0:3.