<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=195355" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Евроуспехи н...

Аякс победи Лудогорец в Разград (видео)

25 Август 2023
0 176

Аякс победи Лудогорец в Разград в първи мач от плейофите в Лига Европа. Нидерландският гранд постигна убедителна и безпроблемна победа с 4:1 като гост на българския шампион Лудогорец, съобщи БТА.

Отборът от Амстердам на практика си гарантира участие в групите на турнира, а за българите остава мач-реванш на честта другата седмица и място в Лигата на Конференциите. Аякс показа огромната си класа, след като вкара при почти всяко положение, което създаде. Лудогорци пропуснаха няколко много сериозни възможности, включително и да се върнат по-рано в мача, само две минути след началото на втората част.

Евроуспехи на ЦСКА, Левски и Лудогорец в “Топ 5 с Дани и Данчо” (видео)

Снимка: Мехмед Азиз/БТА

Хеттрик за победителите реализира Мохамед Кудус, а едно попадение добави Брайън Броби. Лудогорец върна един гол чрез точно изпълнена дузпа от Оливие Вердон. Въпреки очевидната разлика в нивото, момчетата на Ивайло Петев опитаха да създадат проблеми на Аякс и през втората част няма от какво да се срамуват.