<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=195591" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Божков във Face...

Българка грабна втори златен медал на световното по летен биатлон

26 Август 2023
0 517

Българка грабна втори златен медал на световното по летен биатлон, съобщи NOVA. Първенството се проведе в Брезно-Осърбле, Словакия.

В спринта на 6 км при девойките Лора Христова взе златото, като направи само една наказателна обиколка. Втора, на 26.2 секунди завърши представителката на домакините Ема Капустова, а бронзът бе за друга българска биатлонистка – Валентина Димитрова, финиширала 45,3 сек. след шампионката също само с една грешка на рубежа.

Снимка: Тодор Шабански, NOVA

За Лора Христова това е втори златен медал на световното първенството. Преди два дени тя стана световна шампионка и в суперспринта.

Лора Христова световна шампионка по летен биатлон

Лора е на 20 години от Троян, доскоро бе от клуб Аякс, а вече е студентка в НСА. Нейни треньори са Цветан Цочев и Момчил Кинов.

На миналогодишния шампионат на планетата по летен биатлон в Руполдинг Христова спечели бронз в суперспринта, а предишната зима заедно с Валентина Димитрова и Стефани Йолова бе част от бронзовата ни щафета, качила се на почетната стълбичка по време на младежкото световно в Солт Лейк Сити (САЩ).

Друга наша състезателка също намери място в първата десетка – Стефани Йолова. Тя стана девета с два пропуска и 1:31,9 мин. изоставане. Последната българка в стартовия списък Лора Радковска завърши на 33-та позиция с изоставане от 4:50,2 минути и една наказателна обиколка.