<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=202319" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: "Левски" се ра...

Безумни грешки и отново няма виновни в новия епизод на “Цар VAR” (видео)

10 Октомври 2023
0 4376

Новият епизод на “Цар VAR” с водещ Йордан Георгиев би трябвало да засрами цялото ни елитно съдийство. Поне така обяви, че се чувства специалистът Детелин Баялцалиев от безумните грешки на реферите и бездействието на ВАР. Още повече, че става дума за ключови мачове в първенството.

Безумни грешки и отново няма виновни в новия епизод на &#8220;Цар VAR&#8221; (видео)
Култов ВАР и загадъчни дузпи в “Цар VAR”(видео)

Голямото дерби ЦСКА-Левски предложи малко на брой спорни ситуации за реферите, които взеха адекватни решения. “Червените” поискаха дузпа от Радослав Гидженов в началните минути на срещата, а “сините” двоен фаул в наказателното поле. С тези две ситуации обаче правилните решения свършват. И започват скандалните ситуации, които заслужават внимание.

Собственикът на Локомотив Пловдив Адам Сотков поиска реферът Георги Давидов никога повече да не ръководи мач в първенството

Причина станаха няколко отсъждания на рефера по време на дербито с Черно море от 13-ия кръг. Първо нито съдиите, нито ВАР уважиха основателните претенции на гостите за дузпа през първото полувреме. Впоследствие цели двама играчи на пловдивския отбор бяха изгонени с червени картони. При отстраняването на Евандро Давидов показа доста пресилен втори жълт картон в момент, в който Локомотив водеше с 2:1 в резултата.

Какво да кажем за третия гол на Лудогорец срещу Пирин Благоевград. Играч на гостите лежа повече от минута на терена, след тежък сблъсък със своя вратар. Вместо да спре играта за оказването на лекарска помощ съдията Владимир Вълков няколко удара на домакините и попадение в тяхна полза. Не е ли здравето на футболистите по-важно от резултата ?

Но определено най-скандално и коментирано бе съдийството на Георги Гинчев и ВАР-реферът Георги Кабаков на дербито Левски – Лудогорец. В този мач имаше редица претенции отстрана на домакините за непоказани картони и несвирени дузпи. Лудогорец също можеше да се чувства ощетен в две ситуации. Неслучайно анализаторът ни Детелин Баялцалиев призова за изваждането на Гинчев от съдийските наряди. Но вместо това реферът от Павликени е гласен за международен арбитър. И виновни по всичко личи отново няма да има.

Безумни грешки и отново няма виновни в новия епизод на “Цар VAR”