<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=195365" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Нургюл с емоц...

Боряна Калейн с два сребърни медала на Световното във Валенсия

25 Август 2023
0 195

Боряна Калейн спечели два сребърни медала във финалите на отделните уреди на 40-то Световно първенство по художествена гимнастика, предаде Българската федерация по художествена гимнастика.

Безапелационната игра на Калейн й донесе среброто във финала на бухалки с резултат 33.550. По-късно, тя остана втора и във финала на лента с оценка 31.850 точки. Преди двата финала и сребърните отличия за Боряна стана ясно, че родната ни състезателка печели и втората индивидуална квота за България за Олимпиадата в Париж през 2024 година.

Източник: Facebook / BGRGfederation

За мен това е огромен успех, защото на предишните първенства все едно четвърто място така ми се въртеше. Радвам се, че най-накрая остана зад гърба ми. Щастлива съм от играта, която направих вчера и днес. Пожелавам си и в събота да я покажа. Посвещавам медалите на себе си и на хората, които работят с мен в залата“, бяха първите думи на Калейн след състезанието.

Грацията, която вчера празнува своя 23-и рожден ден, е сред фаворитките на финала на индивидуалния многобой при жените, който ще се проведе в събота.

Очаквам в многобоя да играя така както играх тези два дни, просто стабилно, уверено и да си направя съчетанията. Вчера си пожелах медали, пожелах си една стабилна игра, и двете се случиха.“, добави Боряна Калейн.

Така България вече има три медала от финалите на отделните уреди на Световното в Испания. Калейн взе среброто на бухалки и лента, докато вчера Николова се поздрави с бронза на топка.