<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=178299" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Диви празнен...

Бразилците на “Левски” се развихриха в чест на Гунди (видео)

05 Май 2023
0 113

Бразилците на “Левски” се развихриха в чест на Гунди. С два гола на Роналдо и Рикардиньо “Левски” успя да спечели срещу “Септември” София с 2-0. Това е девети пореден мач без допуснат гол за тима на Елин Топузаков. Победата затвърждва и триумфалната серия на “сините”, като тя вече възлиза на 3 мача.

Бразилците на &#8220;Левски&#8221; се развихриха в чест на Гунди (видео)
София (4 май 2023) Футболна среща от 29-ия кръг на efbet Лига между отборите на Левски и Септември София. Снимка: Цветомир Петров/БТА(ЕД)

Срещата бе по-специална за феновете на тима. На стадион “Георги Аспарухов” бяха отбелязани 80 години от рождението на патрона на клуба и един от най-великите футболисти в родната история. Празникът бе отбелязан с множество жестове от сектор “Б”. Освен това преди началото на мача от клуба почетоха паметта на героя си.

Тежко наказание за ЦСКА

Самата среща не остави съмнения кой е по-добрият отбор на терена.

“Левски” поведе с 1-0 още в 27-ата минута. Филип Кръстев подаде към Уелтон, който навлезе в наказателното поле и стреля. Ударът му бе блокиран, а топката бе отклонена от Рикардиньо във вратата на Димитър Шейтанов. Ключов момент дойде в 55-ата минута, когато бе изгонен Андреан Краев. Той получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Петър Чуич.

Левски поведе с 2:0 в 76-ата минута. Уелтон стреля, но ударът му бе блокиран. След това бразилецът игра с глава и продължи топката към своя сънародник Роналдо. Топката бе чукната от Себастиан Якубяк, който я нагласи на Роналдо, а бразилецът с удар покрай Асен Георгиев вкара много красив гол във вратата на Димитър Шейтанов.

В 80-ата минута на двубоя между Левски и Септември София бе отбелязана с аплодисменти и хореография 80-годишнината от рождението на най-голямата клубна легенда на “сините” Георги Аспарухов-Гунди.