<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=178527" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Меси се извин...

“Челси” спря пропадането и се спаси от изпадане (видео)

06 Май 2023
0 144

“Челси” спря пропадането и се спаси от изпадане. “Сините” спечелиха за първи път от 11 март насам и взеха първите си точки под ръководството на временния си наставник Франк Лампард, като победи Борнемут с 3:1 на “Виталити Стейдиъм”.

&#8220;Челси&#8221; спря пропадането и се спаси от изпадане (видео)
Снимка: БТА

Успехът дойде след серия от шест поредни поражения, откакто Лампард пое ръководството в началото на април. “Челси” беше застрашен да изравни нежелания клубен рекорд от седем поредни загуби във всички турнири. Резултатът бе открит с удар с глава на Конър Галахър (9′ минута). Късните голове на Беноа Бадиашиле (82′ минута) и Жоао Феликс (86′ минута) гарантираха, че сините напускат южния бряг с победа, която повдига морала.

Борнемут реагира добре на попадението на Галахър и изравни. Великолепният удар на Матиас Вита преодоля Кепа Аризабалага и намери горния ъгъл. Домакините обаче нямаха отговор на удара на Бадиашиле. Първото им поражение от три мача бе потвърдено, когато резервата Феликс вкара третия гол за Челси.

Ето как “Челси” може да изпадне от Висшата лига

Резултатът сложи край на серията от 10 поредни загуби на Франк Лампард в 100-ия му мач като мениджър. Това позволи на “Челси” да завърши деня на 11-о място в таблицата. Тимът е с три точки и три места над “Борнемут”, който падна на 14-о място. Следващата среща на “Челси” е у дома срещу борещия се за оцеляване “Нотингам Форест” следващата събота. След това “сините” ще гостуват на Манчестър “Сити” на 21 май и на Манчестър “Юнайтед” на 25 май, а в последния ден ще приемат Нюкасъл.