<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=203007" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Григор се бор...

Дъното е по-дълбоко: Литва ни унизи насред “Васил Левски” (видео)

14 Октомври 2023
0 1206

Дъното е по-дълбоко: Литва ни унизи насред “Васил Левски”. Нова унизтелна страница от българската футболна история изстрадахме тази вечер на националния стадион. Представителният ни тим отстъпи на Литва с 0-2 в мач, в който “лъвовете” завършиха и с човек по-малко, а трето попадение на съперника бе отменено за засада.

Дъното е по-дълбоко: Литва ни унизи насред &#8220;Васил Левски&#8221; (видео)
Снимка: Асен Тонев/БТА (ПБ)

Началото на двубоя бе обещаващо за все още вярващите в каузата на националния ни тим. Кирил Десподов можеше да открие резултата в 11-ата минута, но ударът му с глава мина над вратата. Резултатът бе открит в 45-ата минута от Гитис Паулаускас.

Повратният момент в мача обаче дойде в 42-ата минута. Тогава Андреан Краев бе изгонен за втори жълт картон и остави сънародниците си с човек по-малко. В 55-ата минута бе оформен и крайния резултат в мача от Пиюс Ширвис. До края на срещата литовците вкараха и още едно попадение, дело на Юстас Лацискас, но голът бе отменен заради засада.

Бербатов коментира кметската битка в София

Загубата прати България на дъното на група G в европейските квалификации. Нашите имат две точки от седем мача и са единственият тим без победа в групата. Литва е на предното четвърто място с 5 точки. Ако “лъвовете” не спечелят в оставащите мачове срещу Унгария и Сърбия, което е повече от вероятно, ще пренапишат историята, като за първи път завършат квалификационен цикъл без нито един успех.

Дъното е по-дълбоко: Литва ни унизи насред “Васил Левски”