<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=181635" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Скандална бр...

Димитров мина през 9-ия в света и отива на финал (видео)

26 Май 2023
0 183

Димитров мина през 9-ия в света и отива на финал. Григор Димитров продължава впечатляващия си поход на турнира в Женева. Той се наложи с 2-1 сета в полуфиналната фаза над американеца Тейлър Фриц, който в момента е девети в ранглистата на ATP. На финала хасковлията ще се изправи срещу Александър Зверев или Николас Джари.

Снимка: БТА

Срещата започна по кошмарен начин за ракета номер 1 на България. Тейлър Фриц бе значително по-концентриран и успя да вземе първите четири гейма в мача. С два чисти пробива пасив, българинът опита да направи обрат, връщайки един пробив още в петия гейм, но силите му не стигнаха за повече. В крайна сметка Фриц затвори частта при 6:3.

Григор се обясни в любов на корта

Вторият сет бе значително по-равностоен. В него и двамата тенисисти успяха да пробият сервиса на съперника си. Първи от подобен шанс се възползва Фриц, повеждайки с 3:2. Авансът му обаче не се задържа дълго и Димитров върна пробива само три гейма по-късно. Решителен за съдбата на сета се оказа последния му гейм. Тогава Григор отново успя да вземе подаването на съперника и да изравни резултата в сетовете.

В решителния трети сет нещата се развиха по доста познат начин. Двамата размениха по един бърз пробив във втория и третия гейм. След това обаче подаванията им станаха далеч по-стабилни и до края на мача имаше общо само две точки за пробив. Така победителят в мача бе определен от тайбрек. В него Димитров бе абсолютно безкомпромисен и спечели със 7:2 точки.