<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=182506" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Моуриньо псу...

Драматична загуба за България в Лигата на нациите (видео)

01 Юни 2023
0 94

Драматична загуба за България в Лигата на нациите. Националният ни отбор по волейбол за жени отстъпи от Доминиканската република с 2-3 гейма във втория си мач от най-комерсиалния волейболен турнир в света. Загубата може да окаже сериозна тежест, тъй като идва от друг от тимовете, които могат да отпаднат от елитната група.

Може да бъде изображение с 4 души, хора, играещи волейбол и текст, който гласи 'VOLLEYBALL NATIONSLEAG NATIONS LEAGUE BE PART THE GAME BULGARIA et fbet VS BUL 2 DOM 3 POWERED BY: efbet #VOLLEYBULW'
Снимка: VNL

Въпреки усилията на доминиканките в първия гейм, преднината на България стана 15:10 след блокада на Баракова и докосване на мрежата от съперничките. “Лъвиците” запазиха предимството си до 18:13 след пусната топка на Баракова. България успя да задържи разликата и спечели спокойно първия гейм с 25:22 след грешка в атака на Гайла Гонсалес.

“Лъвиците” с успешен старт в Лигата на нациите (видео)

Вторият гейм обаче се разви изцяло по вкуса на доминиканките. Рано в частта те успяха да натрупат аванс от около 5 точки. Той се задържа и дори се увеличи, за да може съперникът ни да спечели с 25:16. Третият гейм бе коренно различен. В него българките показаха далеч повече концентрация и след силна серия в средата на гейма успяха да вземат частта и отново да поведе в резултата.

Последва още един гейм на крайностите. Отново непостоянството в играта попречи на “лъвиците” да затворят мача и да вземат чиста победа на стойност 3 точки. Серия от 7:1 точки качи разликата до 20:12 и по този начин стана ясно, че доминиканките отново ще триумфират. Така победителят трябваше да бъде решен от тайбрек.

В него българките отново започнаха разочароващо и позволиха на съперника да дръпне с 11:6. Въпреки че разликата падна до 11:13, доминиканките все пак успяха да удържат и да спечелят мача. Със загубата България събира четири точки от първите си два мача. Утре националките ни почиват, а вдругиден те ще се изправят срещу домакина Япония.