<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=197533" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Меси стана ге...

Германия победи САЩ и оформи европейски финал на Световното (видео)

08 Септември 2023
0 228

Германия победи САЩ и оформи европейски финал на Световното. Немците се присъединиха към Сърбия в мача за световната титла. Това стана след победа в изключително резултатен полуфинал срещу фаворита за титлата САЩ. В другия полуфинал западните ни съседи се справиха с другия представител на Северна Америка в тази фаза – Канада.

Image
Героят в полуфинала за Германия Андреас Обст (24 точки) (Снимка: X/FIBA)

За второ поредно Световно първенство САЩ няма да бъде в мача за световната корона. Американците все пак бележат прогрес, след като на първенството преди 4 години завършиха седми. В мача срещу Германия те допуснаха рекорден брой точки в своята история на Световни първенства – 113. Въпреки това те бяха в мача до края и стигнаха до 111 точки.

Александър Везенков с първи думи пред медиите в САЩ (видео)

В герои за победителите се превърнаха трима играчи от НБА и четвърти, който игра така, сякаш от години е фактор в Лигата на извънземните. Ядрото на отбора в лицето на братята Мориц (21 точки) и Франц (22 точки) Вагнер бе подкрепено от Даниел Тайс (21 точки). В топ реализатор се превърна гардът на “Байерн” Мюнхен Андреас Обст. Той завърши с 24 точки. За американците 23-те точки на Антъни Едуардс се оказаха недостатъчни. Въпреки статута си на суперсила в спорта, САЩ са спечелили само две от последните седем Световни първенства.

В другия полуфинал падна главата и на втория отбор с най-много НБА представители. Канада отстъпи на Сърбия в близка битка с 86-95. Богдан Богданович вкара 23 точки за победителите. Така в мачът за бронза ще играят 19 баскетболисти от НБА, докато в мача за титлата – само 7. Финалът ще противопостави петкратният шампион (всичките пъти като Югославия) Сърбия срещу дебютанта в мача за златото Германия. Срещата е в неделя, от 15:40 минути.