<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=202115" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Везенков с вп...

Григор Димитров мачка в Китай (видео)

09 Октомври 2023
0 334

Григор Димитров победи Карен Хачанов със 7:6(6), 6:4 за 2 часа игра на мастърса в Шанхай. В следващия четвърти кръг българина го очаква среща със световния номер 2 – Карлос Алкарас или Даниел Еванс.

(AP Photo/Charles Krupa)

Гришо спечели маратонски първи гейм продължил близо 80 минути и приключил след тайбрек. Именно тук мачът бе прекъснат за около час, когато Григор поведе с 2:0 точки. Във втория сет ракета номер едно на България записа единствения си пробив в мача, но оказал се печеливш. Димитров затвори срещата след 6:4.

Сервисът на Димитров беше на много високо ниво и това му даде голямо предимство. Той записа 10 аса срещу 4 на руснака. Също така Гришо направи само 12 непредизвикани грешки и като цяло изигра солиден двубой срещу 14-тия в световната ранглиста.