<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=193589" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Голов трилър ...

Холанд и Сити не показаха милост на старта на Висшата лига (видео)

12 Август 2023
0 155

Ерлинг Холанд и Манчестър Сити не показаха никаква милост на старта на новия сезон във Висшата лига. Шампионите победиха като гост новакът Бърнли с 3:0. Норвежкият таран на гостите вкара два гола.

(Nigel French/PA via AP)

Холанд се разписа в 4-ата и 36-ата минути. Като той се превърна в първия играч във Висшата лига, който отбелязва първия и втория гол в началото на сезона.

(Mike Egerton/PA via AP)

Неприятната новина за мениджъра на “гражданите” Пеп Гуардила е контузията на капитана на отбора Кевин Де Бройне. Белгиецът напусна терена принудително в средата на първото полувреме.

Крайното 3:0 бе оформено от Родри с гол през втората част. Така Манчестър Сити започна защитата на титлата си по убедителен начин и отново даде заявка, че трудно ще бъде спрян и през този сезон.

След края на мача Бърнли обяви, че клубът е отстранил привърженик, който е хвърлил запалка по защитника на Манчестър Сити Рико Люис през първото полувреме на мача между двата тима от първия кръг във Висшата лига.

Хари Магуайър вече не е най-скъпият защитник в света

Предметът, хвърлен от тълпата, изглежда удари Люис по главата, когато той бе паднал на терена край едно от флагчетата за ъглов удар.