<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=162904" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Ето кой стана...

“Интер” не остави шансове на “Милан”, но победи само с един гол (видео)

06 Февруари 2023
0 150

“Интер” победи “Милан” с 1:0 в 178-мото дерби на Милано в Серия А. Така “нерадзурите” запазиха шансове за титлата в Италия, докато настоящия шампион вече изостава на  цели 18 точки от лидера “Наполи”.

&#8220;Интер&#8221; не остави шансове на &#8220;Милан&#8221;, но победи само с един гол (видео)
източник: twitter

Преди началото на дербито двете агитки направиха страхотни хореографии в своите сектори. Срещата пък наблюдаваха 75, 584 зрители. “Интер” беше по-добрият отбор през целия двубой, а фактът, че “Милан” не отправи нито един точен удар за всички 90 минути е красноречив за това.

Лаутаро Мартинес имаше ранни шансове да отбелжи, но пропусна. Все пак световният шампион с Аржентина  успя да прати топката в мрежата малко преди края на първата част. За него това е 12-ти гол от началото на сезона в Серия А. Също така той вече има и 7 попадения в мрежата на градския съперник, което го изкачи на второ място в историята по този показател. Пред него е само унгарската легенда на ”нерадзурите” Ищван Нерш с 11.

И през втората част отново “Интер” бе отборът, който създаваше положения, но нови попадения не паднаха. “Милан” все пак от своя страни успя да отправи цели четири удара към вратата на Онана.

“Нерадзурите” остават на второ място с 43 точки. След третата поредна загуба и общо 5 мача без успех в първенството “розонерите” са на 6-то място с 38. Лидер е “Наполи” с 48 точки. До края на кампанията в Серия А остават 17 кръга.

“Ювентус” отнесе невиждан от 30 години бой от лидера (видео)

Интер не остави шансове на Милан, но победи само с един гол (видео)