<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=176098" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Фенове на "Ле...

Италианско дерби и реванш на титани на 1/2 финал в ШЛ (видео)

20 Април 2023
0 159

Италианско дерби и реванш на титани на 1/2 финал в ШЛ. Станаха ясни и четирите отбора, които продължават битката за трофея в Шампионската лига по футбол. Първенецът на Англия не допусна провал и съхрани аванса си от първия мач и отстрани шампиона на Германия “Байерн” Мюнхен. Срещата в Мюнхен бе далеч по-оспорвана и завърши 1-1. Едно от най-старите европейски дербита ще разтърси турнира в другия полуфинал.

Image
Снимка: Twitter/UEFA Champions League

След като бе взел комфортен аванс от три чисти гола в първия мач, Манчестър “Сити” не се нуждаеше от чудеса в ответния сблъсък в баварската столица. Въпреки че бе по-настоятелен, “Байерн” първо допусна дузпа пред вратата си, а след пропуска на Холанд, се стигна до откриващ гол в нея именно на норвежеца 20 минути по-късно.

“Реал Мадрид” на 1/2-финал за 11-и път в последните 13 сезона (видео)

Домакините не се отказаха, но изравнителното попадение падна късно. Чак в 80-ата минута и отново от дузпа Йошуа Кимих отбеляза. Това обаче се оказа крайно недостатъчно. “Гражданите” ще срещнат “Реал” Мадрид в следващата фаза в търсене на реванш. Именно “Кралският клуб” елиминира “Сити” на тази фаза миналата година, при това след драма и продължение във втория мач. В последствие “Реал” спечели и трофея.

Другият двубой предложи шест гола, но не и интрига. “Интер” вече имаше два гола аванс от първия мач срещу “Бенфика”. Португалският гранд не предложи достатъчно през по-голямата част от мача и допусна изоставане с 1-3 на стадион “Джузепе Меаца”. Два гола в края направиха така, че мачът да изглежда зрелищен и той завърши 3-3.

Така Миланското дерби се завръща на европейската сцена.

Двата най-успешни италиански отбора в надпреварата последно играха един срещу друг в Европа през 2005 г. Тогава “Милан” се наложи на четвъртфиналната фаза по пътя към финал, загубен от “Ливърпул”. Преди точно 20 години отново “росонерите” се класираха, но този път за финал, след две равенства и благодарение на правилото за повече голове на чужд терен. “Милан” е печелил Шампионската лига рекордните за всички, освен “Реал” Мадрид 7 пъти. “Интер” пък е последният италиански отбор, вдигал “Ушатата”. Това се случи през 2010 г. “Нерадзурите” имат общо три корони на Европа.