<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=178117" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Пребиха руск...

Изумителен кош със сирената спаси “Олимпиакос” в Истанбул (видео)

04 Май 2023
0 158

Изумителен кош със сирената спаси “Олимпиакос” в Истанбул. Тимът на Александър Везенков отново поведе в плейофите на Евролигата. След като изоставаше в резултата в големи периоди в мач номер 3, “червено-белите” от Пирея спечелиха сблъсъка срещу Фенербахче с тройка в последната секунда на Костас Слукас.

Изумителен кош със сирената спаси &#8220;Олимпиакос&#8221; в Истанбул (видео)
Скрийншот: MAX SPORT

“Фенербахче” контролираше събитията и разменяше точки в началото на четвъртата част. Кош на Джонатан Мотли вдигна аванса на тима до 60-51. Въпреки това 2 коша на Тарик Блек и бърз пробив на Шакил Маккисик доведоха до 60-59 по-малко от 5 минути преди края. С 5 поредни точки Александър Везенков обърна преднината в полза на червените – 60-64.

Пребиха руски баскетболист (видео)

Тайлър Дорси отвърна на удара с успешна далечна стрелба. Последваха тройка и асистенция на Ник Калатес и Фенербахче отново излезе напред – 69-66, по-малко от 2 минути преди края. Везенков обаче отговори със своя тройка и изравни при 69-69 48 секунди преди края. След това грешка на “Олимпиакос” резултитра в единствените точки на Марко Гудурич в мача. С оставащи около 5 секунди, Костас Слукас вкара топката в игра, получи я и точно преди времето да изтече вкара хладнокръвна тройка, която шокира феновете на бившия му тим.

Именно Слукас поведе реализаторите с 25 точки. Везенков също бе на високо ниво, завършвайки със 17. Той добави и 4 борби. С победата “Олимпиакос” взима аванс от 2-1 победи в серията до 3 успеха. Следващият мач също е в Истанбул – в петък. Тогава “червено-белите” могат да станат втория отбор, подпечатал билета си за Финалната четворка. Снощи това направи “Барселона”, побеждавайки “Жалгирис” като гост и по този начин печелейки серията с 3-0.