<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=181758" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Драма до посл...

Кош в последната десета пренаписа баскетболната история (видео)

28 Май 2023
0 219

Кош в последната десета пренаписа баскетболната история. Изумителна драма съпътства мач номер шест от Финалите на Източната конференция между Маями “Хийт” и Бостън “Селтикс”. “Келтите” постигнаха успех чрез кош в последната секунда на Дерик Уайт след като пропиляха двуцифрен аванс в хода на мача.

Победният кош на Дерик Уайт в последната секунда. (AP Photo/Rebecca Blackwell)

Бостън отново бе изправен до стената в срещата, след като вече в два поредни мача се бе спасил от елиминация, побеждавайки този съперник. Срещата се проведе в Южна Флорида, като това се явяваше и по-добрия шанс на Маями да затвори серията. Мачът обаче започна отлично за “Селтикс” и те поведоха още от 12:11 и повече не погледнаха назад чак до края на последната четвърт. На няколко пъти в хода на двубоя разликата бе двуцифрена.

Бостън доживя още един ден, Финалът в НБА се отлага (видео)

За силното първо полувреме на тима се погрижи Джейсън Тейтъм. Суперзвездата на Бостън вкара 25 точки още в откриващите 24 минути. През това време Маями разчиташе на страхотната си стрелба от дистанция, която на полувремето бе с успеваемост 60%. Въпреки това много проблеми за “горещите” имаха основните фигури Джими Бътлър и Бам Адебайо. Двамата стреляха общо 9/37 от игра.

Въпреки това Бътлър се окопити в последната четвърт и отбеляза 15 от 24-те си точки в нея. Така Маями успя да стопи пасива на Бостън напълно. Нарушение на Адебайо срещу Бътлър при стрелба за три точки 3,0 секунди преди края прати крилото на линията и там Бътлър върна аванса на тима. С точка пасив в последната атака Маркъс Смарт пропусна за три, но добавка буквално миг преди изтичането на времето гарантира победата за “Селтикс”. Така Бостън може да стане първият отбор в историята (150 случая), който обръща серия, в която изостава с 0-3 победи. Решителният двубой е във вторник сутринта българско време в Бостън.