<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=179551" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Стана ясен пъ...

Лидерът в НБЛ загуби домакинското си предимство (видео)

14 Май 2023
0 126

Лидерът в НБЛ загуби домакинското си предимство. След като ЦСКА успя да пребори шампиона “Балкан” в Ботевград (във видеото), и другата серия от полуфиналната фаза на елитното ни първенство по баскетбол започна с победа на госта. “Черноморец” се справи с “Рилски спортист” в Самоков със 79:73 в първия мач от серията.

Снимка: НБЛ

Началото бе по-силно за домакините. “Рилски спортист” поведе с 9, благодарение на силна серия през първата четвърт и тройка на Чавдар Костов. В края на частта авансът на самоковци бе 7 точки – 21:14. Втората четвърт започна ударно за “акулите” и след две тройки на влезлите от пейката Николай Титков и Джордан Тъкър пасивът на тима бе свален на само точка. До края на периода силните изяви за “Черноморец” продължиха. Те спечелиха частта с 28:10 и поведоха за първи път с двуцифрена разлика в резултата, оттегляйки се на почивка при 42:31.

За първи път в историята българин е топ реализатор в Европа (видео)

Опитите на “Рилецо” за обрат през третата четвърт изглеждаха прекалено плахи. Тимът не успя да се доближи на по-малко от 8 точки от своя съперник. Драмата се завърза в последния период, когато тройката на “Рилски” потръгна. Йордан Минчев и Деян Карамфилов реализираха далечни стрелби и доближиха тима си на само 4 точки 1:06 минути преди финалната сирена. Хората на Васил Евтимов показаха здрави нерви и удържаха победата от наказателната линия.

Това е трета победа за “Черноморец” над “Рилски спортист” през сезона. “Акулите” елиминираха този съперник на четвъртфинал в турнира за Купата на България. Освен това те взеха и последното гостуване в Самоков от редовния сезон. Полуфиналите в НБЛ продължават тази вечер с втория мач между “Балкан” Ботевград и ЦСКА. Резултатът в тази серия е 1-0 победи за “армейците”.