<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=177661" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Драматичен к...

Лудница в Неапол: градът очаква първо Скудето от 33 години (видео)

30 Април 2023
0 128

Лудница в Неапол: градът очаква първо Скудето от 33 години. Празненствата вече заляха улиците на града. Още след загубата на преследвача “Лацио” стана ясно, че любимият им тим се нуждае само от една победа в оставащите седем кръга до края, за да вдигне най-ценното отличие на Ботуша.

Снимка: Twitter

Лидерите в лигата Наполи ще спечелят първото си Скудето от 1990 г. насам, ако победят Салернитана. Това стана след като “Интер” се върна в мача на “Сан Сиро” след пасив на полувремето. Попаденията вкараха Лаутаро Мартинес и Робин Госенс. Трите гола на “Интер”, които паднаха в последните 13 минути, го изстреляха на място в Шампионската лига, изпреварвайки по голова разлика “Милан” и “Рома”, съобщава SportsBrief. Също така предизвикаха вълна от радост на стадион “Марадона” в Неапол, който вече беше почти пълен с привърженици. На видеото се вижда реакцията на привържениците по улиците на Неапол.

Промени във Висшата лига покрай коронацията на Чарлз III

Титлата ще е подсигурена, ако “Наполи” спечели срещу намиращия се на 15-о място “Салернитана”. Още по-голямо удоволствие на феновете доставя факта, че двубоят се играе на стадиона, кръстен на големия лидер на тима при последния триумф – Диего Армандо Марадона.

Изумителният сезон на “Наполи” включваше и достигане на четвъртфинал в най-престижния европейски клубен турнир – Шампионската лига. Там тимът отпадна от все още настоящия шампион на Италия “Милан”. За неаполитанци това е едва трето спечелено Калчо. Другите два триумфа са именно по време на ерата на Марадона. (през 1987 и 1990 г.).

Тимът обаче разочарова верните си привърженици при първия опит за подсигуряване на трофея. Той завърши 1-1 срещу “Салернитана”, въпреки че водеше до 84-ата минута. Матиас Оливера откри резултата, а точката за състава от Салерно донесе Булае Диа. Следващата възможност на “Наполи” ще е при гостуването на “Удинезе” в четвъртък.

Лудница в Неапол: градът очаква първо Скудето от 33 години