<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=159171" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Криптокралиц...

Манчестър отново е червен след рецитал на “Юнайтед” (видео)

14 Януари 2023
0 176

Манчестър отново е червен след рецитал на “Юнайтед” над градския съперник “Сити”. “Червените дяволи” спечелиха дербито с 2-1 след обрат през второто полувреме. Изненадващо в герой в този двубой се превърна влезлия от резервната скамейка Алехандро Гарначо.

Image
Снимка: Twitter

Манчестър “Сити” първи нанесе удар след първо полувреме, в което голове не паднаха. Голът вкара Джак Грийлиш, а за него асистира Кевин Де Бройне. Това бе десета асистенция за белгийския плеймейкър. Той за пети път в кариерата си във Висшата лига достига до двуцифрен брой създадени положения, довели директно до попадение. В историята на Висшата лига има само един футболист, постигал това в повече кампании – Франсеск Фабрегас с екипа на Арсенал. Французинът го е правил на 6 пъти.

Преборил рак нападател вкара хеттрик за “Борусия” Дортмунд

В 72-ата минута в игра влезе Алехандро Гарначо. Шест минути по-късно “Юнайтед” изравни чрез Бруно Фернандеш. Обратът бе осъществен от Маркъс Рашфорд след асистенция на Гарначо. За английския национал това е седми пореден мач на клубно ниво във всички турнири, в който той се разписва. Последният футболист на “червените дяволи”, правил това, се казва Кристиано Роналдо и го е правил през 2008 г.

Асистенцията на Гарначо пък го направи най-младия играч в историята на манчестърското дерби, направил завършващо подаване. Той е едва на 18 години и 197 дни. Победата е първа за “Юнайтед” в дербито от близо две години. “Гражданите” бяха отбелязали 12 гола в последните си 3 мача срещу този съперник преди днешния сблъсък. Те спечелиха последните 3 срещи във всички турнири срещу “Юнайтед”. В класирането “сини” и “червени” са разделени от само точка, като “Сити” е втори, а “Юнайтед” – трети.