<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=184007" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Конър Макгре...

“Манчестър Сити” е новият крал на Европа! (видео)

11 Юни 2023
0 115

“Манчестър Сити” е новият крал на Европа! Английският гранд най-накрая стигна до единствения трофей, който убягваше във витрината на “гражданите” в арабската ера. Тимът победи “Интер” с 1-0 във финалния сблъсък, игран на стадион “Кемал Ататюрк” в Истанбул. Единственото попадение в мача бе дело на Родри.

&#8220;Манчестър Сити&#8221; е новият крал на Европа! (видео)
(AP Photo/Manu Fernandez)

Финалът започна с по-голям натиск на “Сити”. Хората на Хосеп Гуардиола владееха топката през по-голямата част от първото полувреме и създадоха най-добрия шанс в него. Той се откри пред Ерлинг Холанд. Извеждащо подаване намери норвежкия таран, но той на висока скорост стреля право в тялото на Андре Онана в 27-ата минута. За “Интер” най-близо до гол бе Марсело Брозович.

“Месец на Финалите” приключва с Шампионска лига – предрешен ли е финалът?

Малко преди изтичането на час игра Лаутаро Мартинес получи възможност да открие резултата за “нерадзурите”. Той се възползва от грешка на Аканджи, но Едерсон бе на позиция, за да не позволи топката да влезе в мрежата. Така се стигна до 68-ата минута. Комбинация в класическия стил на “Манчестър Сити” между Бернардо Силва и Родри завърши с прецизен удар в долния ъгъл на вратата, пазена от Андре Онана.

Така “гражданите” се качиха на европейския връх за първи път в своята история. Това е и първи трофей за Хосеп Гуардиола след напускането му на “Барселона” преди 10 години. Испанският специалист печели за общо четвърти път в кариерата си като треньор. С този трофей “гражданите” гарантират и своя требъл. Той спечели Висшата лига, Купата на ФА, а сега и Шампионската лига. Освен това тимът е и шестия английски отбор, печелил най-престижния европейски клубен турнир.

“Манчестър Сити” е новият крал на Европа!