<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=202545" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Григор изтри ...

Невероятен Григор Димитров победи световния номер две (видео)

11 Октомври 2023
0 1894

Григор Димитров победи Карлос Алкарас с 2:1 сета 5:7, 6:2, 6:4 за 2 часа и 9 минути игра на осминафиналите на турнира в Китай.

(AP Photo/Andy Wong)

Това е първа победа за най-добрия ни тенисист срещу испанеца. Световният номер две успя да спечели първия сет, но дори там се видя силната игра на ракета номер едно на България.

Григор изтри още една красавица

Димитров допусна два късни пробива и това му костваше загубата. В следващите два сета Гришо беше безапелационен като във втория осъществи два пробива, а в третия един пробив в подаването на Алкарас беше достъчно.

Гришо за втори път след 2019-а ще играе четвъртфинал в Шанхай Мастърс, а съперникът му ще бъде Николас Джари, който го победи във финала в Женева по-рано през 2023-та.