<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=167859" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Роналдо отно...

Нидерландци запалиха факлите – отборът им падна 0-13 (видео)

04 Март 2023
0 258

Нидерландци запалиха факлите – отборът им падна 0-13. Антирекорд в нидерландския футбол записа тима на “Ден Бош”. В мач от второто ниво на местния футбол – Ерсте Дивизи, тимът имаше нелеката задача да се изправи срещу лидера в класирането “Зволе”. Гостите пристигнаха със солидна агитка, която имаше дори и пиро подготовка, но това нямаше как да спаси тима от унижение.

Image
Снимка: Twitter

Срещата започна с бързи пет гола още до 20-ата минута. И докато повечето нации проявяват футболна милост след като резултатът набъбне отвъд възможностите на съперника за обрат, историята помни, че при нидерландците и германците подобни прояви на извисен футболен дух никак не са известни.

Изгониха футболист 10 секунди след началото на мача (видео)

Още на почивката двата отбора се прибраха при резултат 7-0. След нея головата фиеста във вратата на гостите продължи със същите обороти до последния съдийски сигнал. Последното попадение падна в добавеното време на мача. Успехът сложи край на серията от две поредни загуби за отбора на “Зволе”. В герой на паметната вечер се превърна гръцкият нападател Апостолос Верилос.

Крилото отбеляза четири от попаденията, включително и хеттрик още в откриващите 12 минути на мача. Появилият се на полувремето Ленарт Тай също успя да маркира хеттрик за под 30 минути игра. Победата е изравнената най-голяма в историята на нидерландския професионален футбол. Единственият отбор, постигнал успех с 13-0, е “Аякс”, през 2020 г., когато тимът побеждава “ВВВ Венло” в елитната “Ередивизи”.

Нидерландци запалиха факлите – отборът им падна 0-13