<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=233306" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Стотици енту...

Никола Цолов спечели основно състезание във Формула 3

21 Юли 2024
1 173

Никола Цолов спечели основно състезание във Формула 3. Той финишира първи на пистата “Хунгароринг” в Унгария. До този момент талантът имаше две победи през сезона в спринтовите надпревари в Монако и Австрия, но това бе първи негов триумф в основен старт.

Втори след Цолов на “Хунгароринг” завърши съотборникът му в APT Лорън ван Хьопен, а трети – мексиканецът Леон. С победата българинът се изкачи на осмо място в генералното класиране във Формула 3 със 75 точки, а лидер е Габриеле Мини със 119 точки. Следващият старт е идния уикенд на пистата “Спа” в Белгия, където обаче Никола Цолов няма да стартира заради наказание, наложено му по-рано през сезона заради участието му в “Еврокупа-3” на “Спа”.

Браво на 17-годишния ни състезател! Пожелаваме му да покори още много върхове!