<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=159238" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Двойна запла...

Нокаутираха футболен съдия по време на мач (видео)

15 Януари 2023
0 274

Нокаутираха футболен съдия по време на мач. Куриозният момент се случи по време на срещата от английската Лига 2. Реферът стана жертва на топовен опит за изчистване на топката от играч на Суиндън “Таун”. Действията се развиха по време на мача между Суиндън “Таун” и Гримсби “Таун”.

Снимка: Twitter

В двубоя имаше и друг нокаут. Той беше за гостите, които бяха разгромени с 5-0 от Суиндън. Първият сериозен екшън обаче се разви още в 11-ата минута.

Към онзи момент по-активен бе тимът на Гримсби. Гостите организираха атака, а при опит за пробив през центъра първи до топката стигна защитник на Суиндън, който направи всичко по силите си да ликвидира потенциалната опасност пред вратата му.

Манчестър отново е червен след рецитал на “Юнайтед” (видео)

Ликвидацията се случи, но заедно с опасността временно бе отстранено и съзнанието на главния съдия, който получи силен удар с топката в лицето. Сам Пъркис бе отнесен на носилка от медицинския екип. Всичко с него е наред, а срещата бе забавена с шест минути покрай инцидента.

Както регламентът повелява в подобни случаи, четвъртият съдия Гарет Викърс оглави съдийската бригада до края на срещата. Едно от първите действия на новоназначения главен съдия бе да изгони за фаул на последния човек в защита играчът на Гримсби Даниел Амос. Това се случи при резултат 1-0, а до края на срещата нещата само се влошаваха за гостите с всяко следващо попадение на техния съперник.

Източник: The Athletic