<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=161386" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Обявиха учас...

Обрат, червен картон и продължения класираха “Реал” напред (видео)

27 Януари 2023
0 125

Обрат, червен картон и продължения класираха “Реал” напред в турнира за Купата на Испания. В безкрайно интригуващ полуфинален сблъсък “белите” се наложиха над градския си съперник “Атлетико” Мадрид с 3-1. Въпреки двата гола разлика, 90 минути не стигнаха на двата тима да излъчат победител.

Image
Снимка: Twitter/GOAL

Срещата започна отлично за “дюшекчиите”. Те поведоха още в 19-ата минута. Голмайсторът Алваро Мората пък е юноша и бивш играч именно на “кралския клуб”. Попадението позволи на “Атлети” да заиграе в добре познатия си стил. Тимът се затвори дълбоко в своята половина и изчакваше търпеливо възможност да контраатакува.

Атаките на “Реал” не закъсняха. Носителят на Златната топка Карим Бензема бе първият, нанесъл сериозна заплаха по вратата на Ян Облак. Неговият удар обаче бе париран от словенския страж. Изравнителното попадение дойде в края, но бе произведение на изкуството. Индивидуален пробив на Родриго от около 30 метра премина покрай половината защитници на съперника, за да завърши с топовен шут от около 10 метра.

Лука Модрич отказа милионите от отбора на Роналдо

9 минути след началото на продълженията червен картон получи Стефан Савич. Защитникът на “дюшекчиите” спря непозволено Родриго и остави отбора си с човек по-малко. “Реал” се нуждаеше от само 5 минути, за да материализира числовото си превъзходство. Прецизен удар на Карим Бензема донесе обрата. До края на мача “Атлетико” се хвърли да търси изравняване, а в заключителните секунди Винисиус направи солова контраатака и оформи крайния резултат.

Така “Реал” спечели своето място в полуфиналната фаза в турнира за Купата на краля. Там вече се класираха отборите на “Барселона” и “Атлетик” Билбао. Най-изненадващо е присъствието на “Осасуна”, който елиминира “Севиля” след успех с 2-1. Жребий ще определи кой срещу кого се изправя в спор за място в мача за трофея.