<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=172599" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

30 Март 2023
0 166

Обединеният спортен клуб „Левски“ награди най-добрите си спортисти за миналата година на церемония в Музея на спорта на стадион „Васил Левски“.

ОСК &#8220;Левски“ награди най-добрите спортисти

„Синя звездна класация“ отличи трите гимнастички Рейчъл Стоянов, Камелия Петрова и София Иванова, които спечелиха световната титла в многобоя през 2022 г. Освен грациите в категорията „спортист на годината“ призове получиха борецът Панайот Димитров, двамата боксьори Ясен Радев и Кирил Борисов, както и състезателите по спортна стрелба Самуил Донков и Калоян Стаменов.

При треньорите победители са: наставникът на боксьорите Владислав Георгиев, Денислав Чемишки (борба) и Илияна Петкова, която изведе до първото място в държавното първенство по волейбол прекадетките на „Левски“.

За отбор на годината бяха обявени „сините“ волейболисти Симеон Николов, Константин Чипев, Кристиан Титрийски, Владимир Хаджиев, Костадин Козелов и Александър Къндев. Те бяха част от националния отбор, спечелил бронзовите медали на европейското първенство за младежи.

Купата е “синя” (видео)

Още двама боксьори заслужиха награди – за „пробив в световния спорт“ с призове си тръгнаха Йоан Христов и Силян Попов, бронзови медалисти съответно от европейското за ученици и за юноши.

Отличени бяха и петнайсет спортисти за принос към „синия“ клуб: Адриан Андреев (тенис), борците при ветераните – Антонио Вражев, Пламен Палев и Светослав Димитров, състезателите по джу джицу – Иван Събев, Ванеса Стоянова, Мартин Стамов и Даниел Карадимов, гимнастичките – Магдалина Миневска и Дара Стоянова, представителите от борба класически стил – Денислав Донков, Станислав Иванов и Йордан Топалов, както и волейболистките Рая Млякова и Калина Бояджиева.

Приз „всеотдайност“ получи Васка Иванова, счетоводител в „Левски“ от 37 години.

По традиция кметът на район „Подуяне“ Ева Митова връчи книги на победителите, ОКС „Левски“ осигури и парични награди. Церемонията уважи зам.-министърът на младежта и спорта Петър Георгиев. Водещ беше големият левскар Владислав Карамфилов-Въргала.