<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=174709" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Константин П...

Осмият шокира суперфаворита в НБЛ (видео)

11 Април 2023
0 200

Осмият шокира суперфаворита в НБЛ. Това се случи в пловдивската зала “Сила”. Местният “Академик” прие за втори път през кампанията лидера в класирането и имащ едва три загуби за 26 кръга тим на “Рилски спортист”. И докато самоковци се бяха подготвили за рутинен успех, плановете на домакините бяха съвсем други.

Снимка: Национална баскетболна лига

Срещата започна ударно за “Академик” Пловдив. “Студентите” откриха двубоя под пара и отбелязаха 30 точки в откриващия период. Те водеха с 10 след него. “Рилецо” се окопити и се закачи в мача, но до почивката обрат не се виждаше. През второто полувреме обаче хората на Людмил Хаджисотиров показаха амбициозното си лице.

Счупени рекорди и ръце и бой в последния ден в НБА (видео)

Те стопиха почти напълно изоставането и се доближиха на само точка при 62-61. Изглеждаше така, сякаш сценарият от предния двубой между двата тима в тази зала ще се повтори и “Рилски спортист” ще си тръгне като краен победител. Този път обаче Йордан Янков показа, че си е научил урока и успя да затвори мача. Видеото е именно от въпросния сблъсък. Българското ядро на тима бе най-полезно за успеха. Капитанът Васил Бачев поведе реализаторите с 25 точки, а Евгени Хаджирусев добави 19, заедно със 7 асистенции.

Въпреки изненадващия успех, “Академик” Пловдив продължава да бъде на осмото място в класирането с 10 победи и 16 загуби. Пловдивчани са на 2 победи от седмия “Берое”. “Рилски спортист” продължава да е лидер, с четири победи повече от преследвача “Балкан” Ботевград. Ако класирането се запази такова в оставащите три (или четири за някои отбори) мача, “Рилски спортист” и “Академик” Пловдив ще се изправят един срещу друг в първия кръг на плейофите.