<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=195171" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Първи българ...

Първи медал за златните момичета от световното във Валенсия

24 Август 2023
0 208

Първи медал за златните момичета от световното във Валенсия.  Стилияна Николова спечели бронзов медал на топка в първия ден на световното първенство по художествена гимнастика във Валенсия. Тя получи 35.150 точки, пише Дневник. Световна шампионка на топка стана Дария Варфоломеев от Германия с 35.800, а втора с 35.200 е София Рафаели от Италия.

Боряна Калейн, която празнува 23-ия си рожден ден в сряда, завърши на четвърто място на топка с 33.800. От българския щаб подадоха контестация за оценката ѝ, която обаче беше отхвърлена.

Калейн беше четвърта и във финала на обръч. Европейската шампионка в многобоя от 2023 г. получи 33.950 точки. Шампионка и на този уред стана Варфоломеев с 35.750, следвана от Рафаели с 35.250 и Фани Пингницки от Унгария с 34.050.

Стилияна Николова остана осма на обръч, след като допусна няколко грешки.

В четвъртък са квалификациите и финалите на бухалки и на лента, където освен Калейн и Николова ще участва и Ева Брезалиева.

След края на квалификациите в отделните уреди ще бъдат определени и олимпийските квоти. Първите 14 гимнастички ще вземат квоти, без Николова, Рафаели и Варфоломеев, тъй като те си ги осигуриха още на предишното световно в София през 2022.

Страхотно постижение: Европейската титла по художествена гимнастика е за България (снимки)