<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=163954" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Наказаха до ж...

Провал за “Левски” на рестарта на шампионата (видео)

11 Февруари 2023
0 272

Провал за “Левски” на рестарта на шампионата. В един от първите мачове от първия кръг на efbet Лига за новата година “сините” отстъпиха от “Черно море” с 0-1. Двубоят бе проведен в стадион “Ивайло” във Велико Търново. Това бе така заради наказание, което “Левски” получи още миналата година. От щаба на столичани акцентираха върху лошото състояние на тревното покритие.

Провал за &#8220;Левски&#8221; на рестарта на шампионата (видео)
снимка: Bulphoto

Двубоят започна с натиск на втория най-успешен клуб в историята. “Левски” бе тимът, създал повече положения през първите 30 минути. Няколко чудесни намеси на Иван Дюлгеров обаче запазиха вратата на “моряците” суха. Така се стигна до 35-ата минута.

Феновете на “Левски” скочиха на БФС

Тогава центиране от дясното крило придоби коварна парабола и затрудни вратаря на “Левски” Николай Михайлов. Той изби топката в горната си греда, а след като тя се върна на терена Александър Василев я прати в мрежата.

Въпреки по-дейната игра в атака на “Левски” до края, до изравнителен гол не се стигна. Така тимът подновява сезона, продължавайки серията си от поредни мачове без победа. За последно “сините” спечелиха шампионатен сблъсък на 08. октомври миналата година. Оттогава изминаха 9 двубоя за първенството.

С този резултат двата отбора размениха своите позиции в класирането. “Черно море” излиза на шестото място с 32 точки. “Левски” пък остава седми с две точки по-малко. Точно тези две места са ключови. Именно шестата позиция е последната, даваща право на участие в Горната шестица, определяща шампиона на страната.