<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=179665" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: "Барселона" е ...

Рекорд по точки в плейофите класира Бостън на финал (видео)

15 Май 2023
0 106

Рекорд по точки в плейофите класира Бостън на финал. Изумително представяне на Джейсън Тейтъм бе в основата на разгромната победа в мач номер 7 от полуфиналите на Източната конференция на Бостън “Селтикс” над Филаделфия. Крилото счупи рекорда за най-много точки в решителен мач в историята на Лигата с 51.

Boston Celtics forward Jayson Tatum, center, celebrates during the first half of Game 7 against the Philadelphia 76ers in the NBA basketball Eastern Conference semifinal playoff series, Sunday, May 14, 2023, in Boston. (AP Photo/Steven Senne)

След като имаше проблеми в последните два мача, Татум избухна с 51 точки и “Селтикс” победиха “Филаделфия 76-ърс” със 112:88 в неделя, за да се класират на финала на Източната конференция за втора поредна година. Това стана само мач след като пропусна 14 от първите си 15 стрелби. Тогава той се събуди в четвъртата четвърт навреме и да спаси сезона на тима си. Тейтъм вкара 25 точки през първото полувреме снощи и още 17 в третата четвърт. Бостън спечели с 33-10 ключовия период от мача, след като разликата на полувремето бе само три точки.

Лидерът в НБЛ загуби домакинското си предимство (видео)

Тейтъм добави и 13 борби, а Джейлън Браун вкара 25 точки в успеха. Това е втора поредна година, в която Бостън наваксва пасив от 2-3 победи в тази фаза от елиминациите. Миналият сезон съперник на тима бе тогава защитаващия титлата си Милуоки “Бъкс”. Във финала на конференцията тимът ще се изправи срещу Маями “Хийт”. Така и двете двойки финалисти на конференцията са абсолютно идентични спрямо тези от 2020 година.

Новоизбраният за MVP на НБА Джоел Ембийд вкара 15 точки при стрелба 5 от 18.

Тобайъс Харис вкара 19 за Филаделфия. Сиксърс загубиха на полуфиналите на конференцията за трета поредна година и за пети път в рамките на шест сезона. Те не са стигали по-далеч, откакто достигнаха до финалите на НБА през 2001 г. За треньора на тима Док Ривърс това бе рекордна в историята на Лигата десета загуба в решителен седми мач.